ipimle kuşağım zükümle toşağım

ipimle kuşağım zükümle toşağım

önce müziği ayarlayayım.

başlıyorum.

onlarda OC bizde ASİ durumunu toplumlar gibi cinslerde de görmek mümkün. Nasıl bir erkek OC karizmasına, aaye sine sahipse bir kız da ASİ duygusallığına, ağlamaklılığına sahip. 
birçok örnek vermek mümkün tabi. ama benim cinsimin anlamadığı bazı şeyler var..

23 Ocak 2010 Cumartesi

copypaste

Gariptir insan oğlu neden sabahın bir köründe yazı yazmaya ihtiyaç duyar ki?
Saat 03:58… polisler, gece çalışanlar ve benler henüz uyumadık… dünyanın bütünselliği, ben sen o tekilliğini, biz siz onlar yapan bütünleştirici eylemleriyle; bir polisi, bir orospuyu ve beni biz yapıyor. Bizler sabahın bu saatinde aynı amaç için uyanık değilsek de aynı eylemleri bahşediyoruz bu hayata. Yanlış anlaşılmasın polis ve ben bir erkek uzvuyla ilgilenmiyoruz sadece kovalıyor veya yakalıyoruz, ya da orospu ve ben güvenlik peşinde değiliz belki kaçıyor, belki yakalanıyoruz… Ortak eylemlerimiz var; çok incedir elbet, zincir misali bütün tutar bünyesini ki bu yüzdendir bizim biz oluş sebebimiz!!!açıklayayım; hepimiz insanız ya, hepimiz farklıyız ya, hepimizin kafası karışık ya hani; işte bizi aynı kılan, beni biz yapan mantıksal, işlemsel, tüme varılıp tümden gelinen önermeler bu noktada canımızı sıkıyor benlerin. Bu işlemler yüzünden o bir orospu, o bir polis ve o bir beniz. Biz; tekil bireyler olmayı beceremeden birçok kişiliğiz ve birçok kişiliğe hitap, kontrol, nüfuz eden çok kişilikli tek bünyeleriz! tamam da nerede hissiyatımız? Hangi dogmada kalıplaştı ve bu bu bu oldu inancımız? Bizce (kişiliklerimce) bu yüzdendir güvensizliğimiz kendim”ize” bize!
Saat 4:15 ezan okunuyor, benim için 20 yılda iki kez önem teşkil etti sabah saatinde okunan ezan sesi… … ilki korkutmuştur muhtemelen, çünkü yeni doğmuştum… ikincisi ise, kuş cıvıltıları eşliğinde inancımı pekiştiriyor şimdi??? ; Kendime(id) olan inancımı!!! o noktada anlıyorum… inanç benim bu hissiyatımla içimde nüksediyor ve bizimle bütünleşiyor bencilliğimi bile kontrol edebiliyor bizciliğim oluyorum… bir orospu bir polis ve bir ben aynı anda ürperebiliyoruz BİZ oluyoruz yeniden… Farkımızda mıyız? Hayır saygı bile duymuyoruz hayatlarımıza! Saygısızlık; varlığın farkında değilliktir bir bakıma… şu an bir orospunun veya bir polisin benim onları düşündüğüm gibi beni düşünmediklerine eminim. Fakat onların beni düşünmemeleri saygısızlık sayılamaz. Çünkü normları ben yaratmadım…
Bu saatte işi olmayan tek varlık benim ve biliyorum; bu yüzden onları düşünebiliyorum… polis orospuyu ve ben her ikisini kovalıyorum! belki de beni bizden ayıran en önemli özellik budur kim bilebilir ki?
Saat 4:34 ve gün yavaş yavaş ışığına ve biz yataklarımıza kavuşuyoruz… iyi geceler gündüz…

4:54

27 Haz. 08 Cuma

ölü bir sivri sinekle aynı yatakta uyumanın verdiği huzurla birlikte sevgi ve saygılarımla…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder